Postanowiłem stworzyć własną stronę. Na razie w postaci bloga, ale być może jeszcze uda mi się trochę przykładowych stron porobić. W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Na blogu będę pisał o sprawach które mnie interesują.

Trochę z programowania, ale uwaga! – programistą zawodowym nie jestem, a podawane kody mają jedynie obrazować problem. Cóż, może z czasem uda mi się nabrać trochę wprawy w programowaniu.

Czasem pojawi się jakieś opowiadanie. Czy są dobre, to już zostawiam opinii Czytelników. Na pewno jednym się może spodobać, innym w ogóle. O czym będą? O różnych rzeczach. Najczęściej piszę w konwencji snów, co pozwala mi na tworzyć dowolne konfiguracje zdarzeń, bo jak wiadomo sny… to sny, nie wiadomo czemu mamy akurat takie a nie inne, a poza tym bywają dziwne, często bez związku przyczynowo-skutkowego. Ja staram się jednak, by „trzymały się kupy”, ale dzięki konwencji sennej mogę rozmijać się czasem z rzeczywistością i nikt mi nie może wtedy zarzucić, że coś jest nielogiczne, nieprawdziwe.

Rysunki nie są moją najmocniejszą stroną, jednak czasem uda mi się narysować, coś, co z grubsza jest podobne do tego do czego ma być podobne. Cóż, podziwiam rysowników, umieją bowiem z pomocą pary kresek uchwycić istotę rzeczy.

W powiązaniu z poprzednim akapitem, mam zamiar także podzielić się tym, czego nauczyłem się jeżeli chodzi o grafikę komputerową – zarówno wektorową jak i rastrową. Wiedza ta z pewnością nie przyda się profesjonalistom, ale początkującym – być może. Przy czym, zapewne nie będą to programy typu Photoshop czy Corela, lecz ich tańszych zamiennikach.

Najbardziej jednak lubię czytać książki. Być może dlatego, że łatwiej konsumować cudzą twórczość, niż samemu coś tworzyć. W związku z tym, będę opisywał niektóre z nich, warte – moim zdaniem – przeczytania. Być może nie napiszę żadnej książki, ale recenzja niektórych z nich może pomoże mi w pisaniu na różne inne tematy.

W zasadzie miało być o mnie, a wyszło o portalu. Jedno związane jest z drugim, w końcu mam zamiar opisać swój świat.